Apie mus

Apie mus

Nevyriausybinė organizacija Zarasų žirgų sporto asociacija įkurta 2018 metais. Asociacijos idėja kilo anksčiau, bet tai buvo tiesiog pasikalbėjimai vakarojant su draugais. Bėgant laikui ši idėja tapo realybe ir išgrynino tikslą suburti žirgų augintojus, raitelius bei visus kitus žirgus mylinčius žmones, taip pat supažindinti visuomenę su žirgų sportu. Šiuo metu asociacija vykdo laisvalaikio organizavimo, neformalaus ugdymo, profesinio tobulinimo, savanoriškos veiklos skatinimo ir organizavimo, vietos bendruomenių vystymo, arklių ir kitų kanopinių gyvūnų auginimo, kūrybinės, meninės ir pramogų organizavimo, pramogų ir poilsio organizavimo, sportinio ir rekreacinio švietimo, švietimui būdingų paslaugų, reklamos veiklas. Šias veiklos sritis pasirinkome todėl, kad norime didinti jaunimo užimtą Zarasų rajone, pritraukti vaikus į gryną orą bei skatinti juos judėti, motyvuoti dalyvaujant varžybose, įdiegti visuomenės vertybes, mažinti socialinę atskirtį jaunimo bei suaugusiųjų tarpe, norime, kad didėtų bendravimo poreikis ir jauni žmonės atsivertų, imtų kalbėti, apie ką svajoja. Asociacija organizuoja edukacinius renginius, jos nariai dalyvauja kituose renginiuose ir šventėse, konkūro varžybose. žirginio sporto šakos gal ir ne visiems nariams yra tokios pažystamos.

Asociacijos vadovė ir trenerė Laura Nastajūtė yra kvalifikuota žirgininkystės verslo darbuotoja, atlikusi praktiką ir išlaikiusi egzaminus Vokietijoje. Šiuo metu asociacijoje yra 20 narių. Visi jie yra nuostabūs, skirtingo amato žmonės, kuriuos vienija meilė žirgams. Asociacija draugiškai priima visus, norinčius tapti asociacijos nariais ir žmones, norinčius praleisti laiką gamtoje, šalia šių nuostabių gyvūnų. Jojimas, tai ne tik sportas, bet ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas, sveikatos šaltinis, nepamirštamų emocijų gavimas bei atsipalaidavimas po sunkios darbo savaitės. Kiekvienas pas mus yra laukiamas! Misija, vizija ir tikslas Mūsų misija yra edukuoti žmones apie žirgų sportą bei padėti prižiūrėti žirgus. Kadaise darbinis arklys buvo kasdienybė, o dabar retas atvejis. O ir kinkomas žirgas šiuo metu yra priskirtas sportui. Asociacijos vizija yra įkurti šiuolaikišką žirgyną, Gražutės regioniniame parke įkurti žirgų ganyklas su stovyklavietėm žirgų savininkams. Tikslas - suburti žirgų augintojus, raitelius bei visus kitus žirgus mylinčius žmones, taip pat supažindinti visuomenę su žirgų sportu.

Nevyriausybinė organizacija Zarasų žirgų sporto asociacija įkurta 2018 metais. Asociacijos idėja kilo anksčiau, bet tai buvo tiesiog pasikalbėjimai vakarojant su draugais. Bėgant laikui ši idėja tapo realybe ir išgrynino tikslą suburti žirgų augintojus, raitelius bei visus kitus žirgus mylinčius žmones, taip pat supažindinti visuomenę su žirgų sportu. Šiuo metu asociacija vykdo laisvalaikio organizavimo, neformalaus ugdymo, profesinio tobulinimo, savanoriškos veiklos skatinimo ir organizavimo, vietos bendruomenių vystymo, arklių ir kitų kanopinių gyvūnų auginimo, kūrybinės, meninės ir pramogų organizavimo, pramogų ir poilsio organizavimo, sportinio ir rekreacinio švietimo, švietimui būdingų paslaugų, reklamos veiklas. Šias veiklos sritis pasirinkome todėl, kad norime didinti jaunimo užimtą Zarasų rajone, pritraukti vaikus į gryną orą bei skatinti juos judėti, motyvuoti dalyvaujant varžybose, įdiegti visuomenės vertybes, mažinti socialinę atskirtį jaunimo bei suaugusiųjų tarpe, norime, kad didėtų bendravimo poreikis ir jauni žmonės atsivertų, imtų kalbėti, apie ką svajoja. Asociacija organizuoja edukacinius renginius, jos nariai dalyvauja kituose renginiuose ir šventėse, konkūro varžybose. žirginio sporto šakos gal ir ne visiems nariams yra tokios pažystamos. Asociacijos vadovė ir trenerė Laura Nastajūtė yra kvalifikuota žirgininkystės verslo darbuotoja, atlikusi praktiką ir išlaikiusi egzaminus Vokietijoje. Šiuo metu asociacijoje yra 20 narių. Visi jie yra nuostabūs, skirtingo amato žmonės, kuriuos vienija meilė žirgams. Asociacija draugiškai priima visus, norinčius tapti asociacijos nariais ir žmones, norinčius praleisti laiką gamtoje, šalia šių nuostabių gyvūnų. Jojimas, tai ne tik sportas, bet ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas, sveikatos šaltinis, nepamirštamų emocijų gavimas bei atsipalaidavimas po sunkios darbo savaitės. Kiekvienas pas mus yra laukiamas! Misija, vizija ir tikslas Mūsų misija yra edukuoti žmones apie žirgų sportą bei padėti prižiūrėti žirgus. Kadaise darbinis  arklys buvo kasdienybė, o dabar retas atvejis. O ir kinkomas žirgas šiuo metu yra priskirtas sportui. Asociacijos vizija yra įkurti šiuolaikišką žirgyną, Gražutės regioniniame parke įkurti žirgų ganyklas su stovyklavietėm žirgų savininkams. Tikslas – suburti žirgų augintojus, raitelius bei visus kitus žirgus mylinčius žmones, taip pat supažindinti visuomenę su žirgų sportu.

Zarasų žirgų sporto asociacijos (ZŽSA) nare esu jau pora metų: nuo pat asociacijos įkūrimo pradžios, kartu su Laura ir Odilija esame asociacijos steigėjos. Dalyvaudama bendroje asociacijos veikloje daug sužinojau bei išmokau apie žirgų priežiūrą, jų elgseną bei psichologiją. Trenerės ir kartu ZŽSA vadovės Lauros dėka žymiai patobulėjau kaip raitelė. Lankant jojimo užsiėmimus pažinau didelę dalį Gražutės regioninio parko: Apiričio, Samavo, Ilžikio, Šiurpio ežerų pakrantes, miško kelius, takus ir takelius, piliakalnius. Sėdint balne tai kur kas įdomiau. Vienas iš daugelio vasaros malonumų – karštą vasaros dieną maudymasis gaiviame ežero vandenyje kartu su žirgais. Daugybė žavių akimirkų iš bendros veiklos su bendraminčiais ir žirgais išliks atmintyje ilgam…

 – Irma

Asociacija organizuoja renginius su žirgais ir aktyviai dalyvauja kituose renginiuose. Varžybose asociacijos nariai laimi pirmas vietas. Nors ne visi nariai jodinėja, bet noriai dalyvauja kitoje veikloje, siekiant, kad asociacija ir žirgai sėkmingai gyvuotų. Bendradarbiavimas pagrįstas pagalba ir pasitikėjimu asociacijoje siekiant bendro tikslo. Vykdant veiklą yra puoselėjimas gražus santykis su žirgu, meilė jam. Man būti asociacijos dalimi reiškia puoselėti artimą ryšį su žirgu, plėsti žinias apie juos bei mokytis bendruomeniškumo 🙂

 – Emilija

 Zarasų žirgų sporto asociacijos nariais tapome 2019m. rudenį. Po keleto užsiėmimų tapo aišku, kad norėsim ir norėsim atvykti į Bachmatus. Patraukė draugiškas, nuoširdus asociacijos pirmininkės ir jojimo trenerės Lauros bendravimas, gamtiška, jauki aplinka. Susidarė įspūdis, kad Bachmatuose vyksta maži-dideli stebuklai: nesijaučia skubėjimo, įtampos, gigantomanijos. Žirgai – prižiūrimi ir tausojami.

Ieškojome devynmetei dukrai prasmingos veiklos ir Bachmatai įkvėpė. Tikime, kad dukra išmoks ne tik jodinėti, bet ir bendrystėje su kitais asociacijos nariais, jais rūpintis.

Žirgai – didingi, gražūs gyvūnai. Gyvame santykyje su Zarasų žirgų sporto asociacija ir pats tampi sau didingesnis, gražesnis.

Asociacijos nariais gali tapti 18 metų sulaukę fiziniai asmenys. Joti nėra būtinybė, tačiau tikras privalumas! Daugelis narių patys nėra jojantys, tiesiog palaikantys idėją ir mylintys gamtą bei gyvūnus. Atsakomybė: kasmet sumokėti 12 eurų nario mokestį bei kaip įmanoma gyviau įsitraukti į asociacijos veiklas. Tapti asociacijos nariu visai paprasta – tereikia susisiekti su vadove arba pavaduotoja, informuoti, jog norite tapti komandos dalimi, įsilieti į kolektyvą ir paskutinis žingsnis – užpildyti nario anketą bei narystės prašymą. Kiekvienas pas mus yra laukiamas ir šiltai priimamas! 🙂

Kontaktai

Vadovė Laura Nastajūtė
Tel. Nr.: +37064735260
El. pašto adresas: laura.nastajute@gmail.com

Pavaduotoja Rūta Kuzmaitė
Tel. Nr.: +37067002173
El. pašto adresas: rkuzmaite@gmail.com

Copyright 2020, zzsa by getspace.lt